“Meheks sünnitakse, isaks kasvatakse”
20.11.20 kell 10.00
Lastekaitse Liidu aastakonverents
Otseülekanne Delfi TV vahendusel

Tänavune konverents keskendub positiivsele vanemlusele ning on suunatud kõigile lapsevanematele ja lastega töötavatele spetsialistidele. Päevakava pakub midagi igaühele – isade kogemuslood, mõttevahetused, ekspertide poolt jagatav teave.

Vaata ja loe edasi siit

 

 

ARHIIV

 

Konverents 2019

Selle aasta konverents keskendub ühele teravamale probleemile praeguses Eesti ühiskonnas – kiusamisele. Mitte ainult kiusamisele koolides, vaid kiusamisele kogu haridusteel ja ühiskonnas. See on teema, kus omavahel peavad koostööd tegema haridusasutused, huvitegevus, perekonnad ja kogu ühiskond. Konverentsil räägime sellest, kuidas igat last toetada arenemaks vastavalt oma potentsiaalile ja huvile.

Lastekaitse Liidu konverents on inspiratsioonikonverents – selle päeva lõpuks lahkuvad osalejad sealt teadmisega, et kiusamisvaba elu on reaalsus ja ühiskond on palju tervem, kui iga laps saab areneda ja kasvada enda parimaks minaks – sellisena nagu ta on ning kõigil meist on oma osa selle saavutamises.

Päevakava

Konverents “Lapse õigus olla tema ise” ja Just Filmi avamine

Moderaator: Kristo Elias

9.30  Saabumine

10.00  Konverentsi avamine – Liisbet Aavastik, Lastekaitse Liidu noortekogu

10.10  Lastekaitse Liidu president Ene Tomberg tervitus

10.15  Eurochild juhataja Jana Hainsworth videotervitus

10.20  LÕK 30. Laste ja noorte õiguste arengust – Andres Aru, Õiguskantsleri Kantselei, laste ja noorte õiguste osakonna juhataja

10:40  Eeskujud kui majakad – Tamo Vahemets, eeskujuliikumise “Valge õhupall” eestvedaja

11:10 Lastekaitse Liidu loovkonkursi parimate tunnustamine

11.25 Paus

11:45  Koolipsühholoogi argipäev – Auli Andersalu – Targo, “Kiusamisest vabaks!” programmi koolitaja ja koolipsühholoog

12:10  Kuidas muuta õpetajate ja lapsevanemate suhtus sujuvamaks – Karmen Palts, Christinas Clinicu psühholoog

12:35  Kiusamine kui väärtuste konflikt – Annika Laats, Risti koguduse õpetaja

13.00 Paus. Lõuna

14.00 Noortekogu video

14:10  Süsteem ja võrgustik lapse ümber – Helmer Hallik, Politsei- ja Piirivalveamet, Lõuna prefektuuri Kagu politseijaoskonna juht

14:40  Paneeldiskussioon „Võrgustik lapse ümber ehk kuidas varem märgata (kiusamist)“

Osalejad:

Helmer Hallik, Politsei- ja Piirivalveamet, Lõuna prefektuuri Kagu politseijaoskonna juht

Karmen Joller, Eesti Arstide Liidu eestseisuse liige

Liisbet Aavastik, Lastekaitse Liidu noortekogu

Vaba Tool

15.30 Just Filmi lapse õiguste eriprogrammi avamine – Mikk Granström, Just Filmi festivali tegevjuht

18:00 Just Filmi lapse õiguste eriprogrammi avafilmi ühine vaatamine kinos

Konverentsi korraldajatel on õigus teha konverentsi kavas muudatusi 

Esinejad

 

Kristo Elias on Eesti Rahvusringhäälingu tele- ja raadioajakirjanik, kes kajastab peamiselt loodus- ja keskkonnateemasid “Osooni” ja “Ökoskoobi”saadetes. Kristo on pärit Raplamaa metsade vahelt kuuelapselisest perest, ning on abikaasa ja kaheaastase poja isa.

 

 

 

Karmen Joller on arst ja ema, mõlemas rollis on laste heaolu talle ääretult oluline. Karmen püüab inimesi õpetada hoidma laste tervist – nii vaimset kui füüsilist.

 

 

 

 

Tamo Vahemets on pikka aega tegutsenud ohutuse ja turvalisuse valdkondades (raudtee-, sadama-, energiasektoris).  Samuti on ta mitmete sotsiaalsete algatuste eestvedaja. Näiteks veab Tamo Eestis avalike raudteeohutusalaste teavitustegevuste vedurit (www.ole.ee), panustab aega väikelaste vigastuste ennetamisele (www.agamina.ee) ja on lükanud käima eeskujuliikumise “Valge õhupall” (www.valgeohupall.ee). 

Ta on olnud ka 20 aastat nii lastele kui täiskasvanutele treeneriks idamaiste võitluskunstide omandamisel.

 

 

 

Auli Andersalu – Targo on olnud koolipsühholoogina tegev 15 aastat ning praegu töötab Tallinna 32. Keskkoolis neljandat õppeaastat. Koolipsühholoogi töös on talle suurimat rõõmu pakkunud koos olemine erinevas vanuses õpilastega nii individuaalset nõustamist tehes kui ka gruppidega töötades. Laste ja noortega töötades peab väga oluliseks nende lugude tõsiselt võtmist, nende muredesse süvenemist ja perede kaasamist nende raskuste leevendamisse. Umbes kümmekond aastat on ta tegutsenud koolitajana, kus tema peamisteks töövaldkondadeks on vanemlikud oskused, “Kiusamisest vabaks!” programm, kiusamisvaba haridustee loomine ja suhtlemisoskused igas mõttes.

 

 

 

Annika Laats on EELK Risti koguduse õpetaja, SA Tallinna Lastehaigla hingehoidja ning Vaikuse laste rahupaigas tehtava töö üks eestvedajaid.

 

 

 

 

Andres Aru

Andres Aru juhib Õiguskantsleri Kantselei laste ja noorte õiguste osakonda alates osakonna loomisest 2011. aastal. Andresel on pikaajaline kogemus laste ja noorte õiguste kaitsel ja edendamisel. Andres on abielus ja kahe tütre isa.

 

 

 

 

Karmen Palts töötab psühholoogina Christinas Clinicus, omades lisaks veel õpetaja ja suhtlemistreeneri eriala. Erilist huvi pakub suhtlemisega seotud valdkond, sest iga päev on võimalik näha ja kuulda, millist jõudu omab meie elus suhtlemine ja ka seda millist kahju võib teha ebapädev suhtlemine. Nelja lapse ema ja psühholoogina teab ta ka seda, et lapsed saavad täiskasvanute ebapiisavate suhtlemisoskuste tõttu väga tihti haiget. Oma hiljuti kaitstud doktoritöös uuris ta lastevanemate ja õpetajate vahelist kommunikatsiooni ning ta loodab, et selle teema teadvustamine ja selle üle arutlemine aitab paljusid lapsi.

 

 

 

Helmer Hallik on Sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika magistriõpingud lõpetanud ning hetkel väljaõppel pereterapeut. Tema kitsamas fookuses on lapsed ja nende parimad huvid. Helmer vaatab seda perekonna perspektiivist ja soovib, et igal lapsel oleks võimalik kogeda lapsepõlve. Hetkel on ta relvastatud sotsiaaltöötaja, edasiselt on soov areneda aitajaks, kellel ei ole vajalik kanda äärmuslikke mõjutusvahendeid.

 

Registreerimine

Lastekaitse Liidu aastakonverentsi kohad on täis.
Aga konverentsi saab järele vaadata Postimehe veebist!

Just Film

Lastekaitse Liidu aastakonverents lõpeb Just Filmi lapse õiguste filmiprogrammi avamisega!

Lapse õiguste filmiprogramm linastub noorte- ja lastefilmide festivalil Just Film juba üheksandat korda. Tänavuse lapse õiguste programmi keskne teema on „Lapse õigus olla tema ise“ ning programmi raames on võimalik 15. novembrist kuni 1. detsembrini vaadata kümmet omanäolist filmi. Kõigi nende filmide peategelased on lapsed ja noored, kes ennast alles avastavad. Vahel vanemad toetavad lapsi, kuid sageli tuleb lastel olulisi otsuseid vastu võtta üksinda.

Lapse õiguste programm soovib juhtida tähelepanu teemadele, mis lastele ja noortele korda lähevad ning meid kõiki puudutavad. Sellepärast korraldatakse pärast mõnd filmiseanssi kinosaalis arutelu, kus käsitletakse filmis tõstetud teemasid ja pakutakse võrdlusi Eesti oludega.

Filmide üle arutledes saame koos mõelda, kuidas aidata lapsel elus valikuid teha, kuidas ja millal pakkuda abi ning millal on kõige parem lapse valikut austada ja teda kuulata, mitte tema eest otsustada. Kui tihti me täiskasvanutena toetame ja tunnustame valikuid, mis on tehtud lapseeas? Kas huvikool ja trenn on ikka lapse enda valik ja kirg või vanema täitmata lapsepõlveunistus? Kuidas jõuda selleni, et me õigel ajal lapse muresid märkaksime ja abi pakuksime?

Filme saab vaadata  Apollo Kino Solarises ja Coca-Cola Plaza kinosaalides. Programm avatakse 20. novembril filmiga „Süsteemi error“.

Pärast seanssi toimuvaid arutelusid juhivad oma ala spetsialistid ja need toimuvad nii eesti kui ka vene keeles. Aruteludega linastuste ajad leiab Just Filmi kodulehelt www.justfilm.ee. Samal veebilehel on välja toodud ka iga filmi soovituslik vanusepiirang, mis  aitab eakohast filmi valida.

Lapse õiguste programmi panid kokku Just Filmi, Justiitsministeeriumi, Sotsiaalministeeriumi, Politsei- ja Piirivalveameti, Sotsiaalkindlustusameti, Lastekaitse Liidu ning Õiguskantsleri Kantselei esindajad.